YÖNETİCİLERE ÖZEL FİNANS EĞİTİMLERİYÖNETİCİLERE ÖZEL FİNANS EĞİTİMLERİ


Bu programımızda katılıcılarımıza bire bir finans eğitimini online olarak zoom üzerinden canlı olarak vermekteyiz. Katılımcımızın ihtiyaçlarını, seviyelerini ve çalışmış oldukları pozisyonları analiz ederek, bir içerik oluşturmaktayız. Kişiye özel finans eğitimlerimiz Excel üzerinden uygulamalı olarak verilmektedir. Eğitmenimiz Sn. Serdar Kaya, uzun yıllar New York’ta ve İstanbul da iş deneyimlerine sahiptir. Son 10 yıldır finans alanında eğitim ve danışmanlık vermektedir. Johns Hopkins Üniversitesinden finans masterına sahip olan Sn. Kaya “Dashboard Raporlama Teknikleri” ve “Excel Uygulamalı Finansal Modelleme” kitaplarının yazarıdır.

İLETİŞİM

Serdar Kaya
0541 873 90 91
serdkaya@gmail.com

KİŞİYE ÖZEL FİNANS PROGRAMI EĞİTİM İÇERİĞİ

Eğitim İçeriklerimiz aşağıdaki eğitim başlıklarından seçilerek oluşturulmaktadır:

Finansal Modelleme Eğitimi
Finansal Modelleme eğitimi, Excel üzerinde herhangi bir yatırımın değerlemesi için gerekli olan konuları içermektedir. Excel üzerinde yatırımların mali ve finansal tabloların hazırlanması ile yatırımın değerlemesinin yapılmasını esas almaktadır. Başlıca ana konu başlıkları:

Faiz Hesaplamaları
Kredilerde Geri Ödeme Tablolarının Oluşturulması
Yatırımlarda Mali ve Finansal Tablolar
Yatırımın Gelir Tablosunun Oluşturulması
Yatırımın Nakit Akım Bütçesinin Oluşturulması
Net Nakit Tutarının Hesaplanması
Yatırımlarda Değerleme Teknikleri: NPV, IRR, Payback Period
Yatırımlarda ve Şirketlerde İskonto Oranı Hesaplama

Şirket Değerleme Eğitimi
Finansal tabloların modellenmesi ve birbiri ile ilişkilerini anlatan bir eğitimdir. Şirket değerlemelerinde kullanılan DCF yöntemine göre tahmini finansal tablolar oluşturulmakta ve şirketin DCF’e göre değeri hesaplanmaktadır. Tahmini gelir tablosu, bilanço ve nakit akım tablolarının oluşturulması ve buradan şirketin free cash flow tablosunun hazırlanması ele alınacaktır.

Katılımcılar bu eğitimden sonra şunları yapabileceklerdir :

Tahmini Bilanço, Gelir Tablosu ve Nakit Akım Tablosunun Hazırlanması
Tahmini Finansal Tabloların Birbiri ile Bağlanması
Şirket Değerlemede Temel Teknikleri Hesaplama ve Yorumlama

Fizibilite Raporlarının Hazırlanması Eğitimi
Yatırımlar için hayati öneme sahip fizibilite raporları ülkemizde malesef çok bilinen bir konu değil yada anlatılanların çok üzülerek yeterli olmadıgını piyasada görmekteyiz. 5 gün süren bu eğitimimiz Sn. Serdar Kaya tarafından özel olarak hazırlanıp verilmektedir. Ülkemiz için önemli olan yatırımlarımızın heba olmaması için bu eğitime olan hassasiyetimiz çok yüksektir. Bir yatırımın fizibilite raporu nasıl hazırlanması gerektiği süreçleri le birlikte Sn.Serdar Kaya tarafından anlatılmaktadır.

Katılımcılar bu eğitimden sonra şunları yapabileceklerdir :

Fizibilite Raporlarındaki Önemli Süreçleri,
Yatırımın Sektörel, Teknik ve Finansal Fizibilitesi Hazırlanması,
Yatırımın Kar ve Zararını Farklı Tekniklerle Hesaplanması ve Yorumlanması
Sıfırdan Fizibilite Raporunun Oluşturulması
Şirketlerde Etkili Finansal Yönetim Eğitimi

Şirketlerin finansal performanslarını ölçmeye ve yorumlamaya yönelik bir eğitimdir. Şirketin finansal olarak gözden geçirilerek olası sorunların, risklerin gözlenmesi ve önceden tedbirlerin alınmasını içermektedir. Bir şirketin finansal olarak nasıl etkili şekilde yönetilmesi gerektiğini anlatmaktadır.

Katılımcılar bu eğitimden sonra şunları yapabileceklerdir :

Şirketlerin Finansal Performansının Ölçülmesi,
Finansal Sorunların Tesbiti ve Önlenmesi
Finansal Verimliliğin Artırılması
Şirketler Başarılı Finansal Yönetimde Olması Gerekenler

Eğitmen: Serdar KayaSerdar Kaya Johns Hopkins Universitesi'nden finans masterına sahip olan Sn. Kaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesini 3. lük derecesi ile bitirmiştir. Merkezi New York’ta bulunan Finans Network'ün kurucusudur. 2006 yılından itibaren Amerika ve Türkiye'de eğitimler, seminerler ve danışmanlıklar vermektedir. "Excel Uygulamalı Finansal Modelleme" kitabı ile "Dashboard Raporlama Teknikleri" kitaplarının yazarıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Türkiye genelinde 2010 yılından itibaren Excel'de Finansal Modelleme, Yatırımların Fizibilite Raporlarının Hazırlanması, Excel'de Dashboard Raporlama, Şirketler'de Etkili Finansal Yönetim ve İleri Düzey Excel eğitimleri vermektedir. Şirketlere ve yöneticilere özel finansa programları da gerçekleştirmektedir.

2006 – 2009 yılları arasında New York’ta Marsh & McLennan Companies’de Fortune500 şirketlerin finansal modellemeleri ile karlılık analizlerinden sorumlusu olarak çalışmış, şirketin gelirlerini artıracak finansal modelleri hayata geçirmiştir.

2003 – 2006 yıllarında Johns Hopkins Universitesi Bloomberg School of Public Health fakültesinde IT departmanı ve data mining alt yapılarının kurulmasında görev almıştır. Yapmış olduğu çalışmalardan bir tanesi Kanada üniversitelerinden University of Alberta’ya makale konusu olmuştur.

Annapolis’de The Bell Group’ta emlak sektörü ve bir çok projenin duyarlılık modellerini gerçekleştiren Sn. Kaya daha sonra Washington merkezli ACDI/VOICA şirketine geçmiş fakat kısa süre sonra New York’ta Marsh & McLennan Companies bünyesine katılarak bu şirketde 3.5 yıl görev almıştır.
 
Baltimore’da Johns Hopkins Milton S. Eisenhower Kütüphanesinde bir çok çalışması bulunmaktadır. New York’ta Goldman Sachs, Bloomberg, JP Morgan, Lehman Brothers gibi kurumlarda seminer ve panel gerçekleştirmiştir. Wall Street’de üst düzey şirket yöneticilerine, finans uzmanlarına Türkiye ve Türkiye piyasalarını anlatan çalışmalar gerçekleştirmiştir.

New York Akademi’nin kurucusu olan Sayın Kaya, Türkiye’de ve Yurtdışında eğitim ve danışmanlık yapmaktadır. 

Kitaplar, Yayınlar, Seminerler

FİNANSAL MODELLEME KİTABIExcel Anlatımlı - Cinius Yayınevi 2020
 
EXCEL'DE DASHBOARD RAPORLAMA KİTABI - Cinius Yayınevi 2016

Making the switch to digital audio - Shannon Gwin Mitchell, James A. Peterson, and Serdar Kaya - 2005

Several Encoded Articles - The Milton S. Eisenhower Library, The Johns Hopkins University - 2003
 
Subprime Crises and Olutlook of Global Markets - Lehman Brothers New York - 2007

Hedge Funds thru Financial Turmoil - JP Moorgan New York - 2008
 
Outlook of Energy Markets - Bloomberg, New York, 2008

Emlak Sektöründe Görünüm - İstanbul 2010
 
Private Equity And Venture Capital In Turkey - İstanbul 2011 
 
Türkiye Ekonomisi ve 2012 Beklentiler - İstanbul 2012
 
Future of US Banking System - JP Morgan New York 2009
 
Not: Seminer ve yayınların sadece bir kısmı eklenmiştir.
 

Eğitim Takvimi

[ Tüm Takvim ]

İletişim

Tel : (0541) 873 90 91

Eğitmen

Serdar Kaya

Serdar Kaya

EĞİTMEN

New York Akademi
Eğitmen - Danışman

Johns Hopkins Üniversitesinden finans masterına sahip olan Sn. Kaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesini 3. lük derecesi ile bitirmiştir. Sn. Kaya ve uzun yıllar New Yorkta Wall Streetde finans üzerine çalışmıştır. Merkezi New Yorkta bulunan Finans Networkunde kurucusu ve başkanıdır. Türkiye Bankalar Birliğinde ders vermekte olan Sn. Kaya bir çok şirkette danışmanlık yapmaktadır..

Yukarı Git